גם יפה גם אופה וגם מאדה

מנכ"לית חברת ”המטבח הדיגיטלי", יבואנית מוצרי החשמל היוקרתיים למטבח מבית V-ZUG, SUB-ZERO ו- WOLF מצליחה ללהטט בית קריירה תובענית ומשפחה שאוהבת את האוכל שלה חם וטרי. אין היא עושה את זה? הסוד טמון בתנור!

בסדר היום העמוס שלה, מצליחה שרון מגנזי, מנכ”לית חברת "המטבח הדיגיטלי”, ללהטנו בין קריירה תובענית, גידול של שלושה ילדים ובעיקר למצוא את הרגעים הקסומים שבהם היא מבשלת ואופה לבני המשפחה. "הנוכחות שלי בחיי הילדים, החיבור לבית ובישול אוכל בריא חשובים לי מאוד”. אומרת מגנזי. "אני מבשלת אוכל טרי לילדים מידי יום וגם בסופי השבוע". היכולת לתמרן בין הקריירה למטבח, היא מגלה, מתאפשרת בזכות תנור V-ZUG, מוצר הדגל שמייבאת החברה שבראשה היא עומדת. "התנור של המותג V-ZUG משלב פונקציית טורבו ואדים כאחד בנוסף לכל הפונקציות שקיימות בתנורים הרגילים", מסבירה מגנזי. אצלי במטבח התנור גם מחליף את המיקרוגל. שכן יש בו גם פונקציית הפשרה וגם חימום מחדש".

מה היתרונות של אידוי בתוך תנור?

האידוי למעשה מחליף את השימוש בכיריים. אני חולטת בתנור ירקות, מרתיחה תפוחי אדמה כבסיס לניוקי. אם בעבר הייתי ממיסה בסיר בל מרי על הכיריים שוקולד וחמאה, או מאדה את הקוסקוס בסיר מיוחד, היום אני עושה זאת בתנור. הבישול מתקצר והמטבח נותר נקי ונטול אדים או ריחות שממלאים את החלל".

מה את אוהבת לבשל בתנור?

אני אוהבת לאפות שוקיים. תפוחי אדמה ובטטות. פונקציית הטורבו מאפשרת לי להכניס את המוצרים לשתי תבניות ועדיין האפייה תצא אחידה מדויקת. פונקציית האדים גם מקצרת את זמן האפייה לחצי שעה והתוצאה היא אופטימאלית. הפרודוקטים משחימים ונותרים בהם מינרלים ולחות וכל זה ללא תוספת שמן". באותה טכניקה, אומרת מגנזי. מתאפשרת גם אפיית אנטיפסטי ללא שמן ובפרק ומן של 15-20 דקות. "התוצאה מדהימה. זה מקל מאוד. בעיקר לפני כניסת שבת".

מגנזי מגלה שהיא שומרת שבת ומידי יום שישי מקפידה על מצוות הפרשת חלה. "אני מתפיחה שני קילו בצק בתנור על אדים 40 מעלות למשך חצי שעה, מוציאה מהתנור וקולעת 6 חלות שאותן אני מסדרת בשתי תבניות. את התלות אני מכניסה לתנור שחומו 175 מעלות למשך 40 דקות. פונקציות הטורבו והאדים מאפשרות לי אפייה אחידה וגם התפחה חד פעמית ומהירה. אין צורך למשות ביצה על החלות. את המראה השחום ואת הברק הן מקבלות בתהליך האידוי".

את מבשלת את כל האוכל ביום שישי?

אני משתדלת, אבל אם אני לא מצליחה, יש בתנור פונקציה שנקראת "הטריה". היא מחיה את האוכל כאילו הוכן כרגע. הלחות בתנור תהפוך כל פשטידה או פסטה שנאפתה מבעוד יום למאפה טרי. בשיטה הזאת משתמשים שפים רבים שצריכים בזמן קצר להכין מזון לקבוצה גדולה. הם מכינים מראש וההטריה מחייה את האוכל.